חיבור VMware ל-GNS3

עכשיו אני עובד על QoS. כדי ללמוד ולהתנסות, אני צריך לעשות מעבדה שבה אוכל לשדר תעבורה דרך נתבים ב-GNS3.

איך לעשות את זה?

ראשית התקנתי windows XP על מכונת VMware וירטואלית והרצתי עליו שרת web ושרת FTP באמצעות HFS (המעולה!!!) ו-FileZilla (למרות שאפשר באמצעות IIS וכו').

יצרנו מכונה וירטואלית, עכשיו צריך לקנפג את הרשת שלה.

VMware מאפשרת לחבר את המכונה הוירטואלית למספר סוגי רשתות:

vm

bridge – המכונה הפיזית (המחשב שלנו) משתפת את המכונה הוירטואלית בכרטיס הרשת. ככה שהמכונה הוירטואלית יכולה למשל לקבל DHCP מהנתב, או סתם לגלוש באינטרנט.

NAT – המחשב שלנו עושה NAT על הרשת של המכונה הוירטואלית (רשת שונה מהרשת שהמחשב שלנו מחובר לנתב). מדובר באפשרות מעולה שבה אנחנו רוצים לבנות רשת וירטואלית חדשה מאחורי המחשב שלנו, שתוכל למשל לגלוש, מבלי שהנתב שלנו יצטרך לדעת את הניתוב לרשת הוירטואלית.

host-only – במצב זה נוצר לנו רשת חדשה, נוספת ונפרדת על המחשב שלנו, שמנותקת מכרטיס הרשת.

למעט bridge, התוכנה VMWare מייצרת כרטיס רשת ויראוטלי על המחשב עבור כל רשת שיצרנו. אותם כרטיסי רשת יסייעו לנו בהמשך לשייך את המכונה הוירטואלית למעבדת GNS3 שבנינו.

win

כעת יש לשייך את כרטיס הרשת של המכונה הוירטואלית לאחד מסוגי הרשתות הללו. במקרה שלי, רציתי שהרשת של התחנה הוירטואלית תהיה שונה מהרשת של כרטיס הרשת שלי – וזאת כדי שאוכל להעביר את התעבורה דרך המעבדה. לצורך זה, בחרתי ב-host-only.

vm2

עכשיו נעבור ל-GNS3 ולהגדרות שאנחנו צריכים לעשות שם.

GNS3 מאפשר לנו לחבר את כרטיסי הרשת של המחשב למעבדה ע"י יצירת אובייקט cloud. בהגדרות האובייקט קיים השיוך של הענן לכרטיס הרשת. את כרטיס הרשת מזהים לפי ה-ID הפנימי שמערכת ההפעלה נותנת לו (מה שמופיע בתוך הסוגריים המסולסלים).

gns3

כעת, יצרתי מעבדה פשוטה.

gns3-2

במעבדה חיברתי את המחשב שלי לענן C0. בצד השני חיברתי את כרטיס הרשת VMnet1 (שהוא host ID שה-VMware יצר לי), ששייך למכונה הוירטואלית, ואותו שייכתי לענן C1. מגדירים כתובות IP תואם על הנתבים והמחשבים ובודקים שיש פינג. כמובן שאסור לשכוח ניתוב סטטי (או persistant, -p) על המחשבים. למשל:


route -p ADD 192.168.200.100 MASK 255.255.255.255  192.168.100.100

על המכונה הוירטואלית צריך ניתוב כדי שתדע להגיע למחשב שלי (גם default gateway יספיק). על המחשב הפיזי, לכאורה, לא צריך ניתוב (כי יש לו את כרטיס הרשת הפיזי ואת כרטיס הרשת הוירטואלי VMnet1), אולם אם אנחנו רוצים שתעבורה תלך דרך המעבדה, עלינו לעשות ניתוב של המחשב הוירטואלי דרך הכתובת של הנתב במעבדה (שמחובר ל-C0.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s


%d בלוגרים אהבו את זה: